jump to navigation

Isaac Asimov “Rahuldus tagatud” 16.10.2006

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Isaac Asimov on nimi, mis ilmselt pikemat tutvustamist ei vaja. Ka Ulmekirjanduse BAAS-i statistika kohaselt on tegemist ühe enimarvustatud autoriga, tänase seisuga jäävad edetabelis temast ettepoole vaid Terry Pratchett ja Roger Zelazny.

Vanu “Horisonte” lapates jäi silma jutt pealkirjaga “Rahuldus tagatud”, mis kuulub Asimovi robotilugude sarja, kuid mida pole eesti keeles üheski raamatus avaldatud. Tõsi, ega neid Asimovi robotilugusid eesti keelde suurt tõlgitud polegi – natuke on robotitest juttu “Asumi” sarjas ja ennemuistsel ajal “”Loomingu” Raamatukogus” ilmunud “Kadunud robot” on ainuke puhas eestikeelne Asimovi robotijuttude kogumik.

“Rahuldus tagatud” tundub esmapilgul sobivat viimatinimetatud jutukogusse – samad tegelased, samad robotiseadused, samad probleemid. Loo lõpuni läbi lugenud, leidsin, et tegelikult just neil samadel põhjustel see lugu sinna kogumikku siiski ei passiks. Nimelt on “Kadunud robotis” ära trükitud sarnast probleemi (valetav robot) käsitlev jutt “Valelik”, kuid too on märksa huvitavamalt kirja pandud ning käsitleb boonusena ka mentaalsete võimetega robotite küsimust.

Otse loomulikult ei tähenda kõik eespool kirjutatu, et “Rahuldus tagatud” oleks halb jutt – tegemist on täiesti rahuldaval tasemel kirjutatud looga ning minu meelest väärib erilist äramärkimist kergelt erootilise alatooni pärast. 😉

 

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: