jump to navigation

Tanel Rõigas “Lühikokkuvõte Maa Föderatsiooni ajaloost” 19.10.2006

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Meenus, et kunagi, kui Eestis veel FidoNeti võrk töötas, oli seal üks echoarea (põhimõtteliselt midagi taolist nagu Useneti newsgroup), EW.DIGEST nimeks, kus ka ulmekaid avaldati. Veel meenus, et lugesin õhina ja vaimustusega Tanel Rõigase aka TvR-i jutte Maa Föderatsioonist ja trükkisin neid lausa välja. Kuna tänaseks on väljatrükid kadunud, tegin väikese otsingu ja leidsin ühe lehe, millel need lood olemas.

Alustasin lugemist sissejuhatavast tekstist, millel pealkirjaks “Lühikokkuvõte Maa Föderatsiooni ajaloost”. Tegelikult on loo täielik pealkiri pikem, aga see pole oluline. Tuleb tunnistada, et see jutt ei tulnud mulle tuttav ette ja samas nagu tuli ka. Kindlasti ei olnud ma seda FidoNet-ist lugenud, küll aga olen lugenud Asimovi “Asumi” sarja, milles kujutatud universumit selles loos järele aimata püüti.

Paraku ei pakkunud kogu see tekst mulle mingisugust lugemiselamust – tegemist on üsna raskesti loetava riviga faktidest ja aastaarvudest. Usun, et need on vajalikud ülejäänud Maa Föderatsiooni sarja lugude tausta mõistmiseks, kuid leian, et kui autor juba Asimovit järele aimama asus, siis oleks ta sarnaselt Asimoviga võinud need infokillud teiste lugude algusesse või vahele pikkida. Aga neid niimoodi iseseisva tekstina esitades sai kokku vaid raam, millel puudub sisu.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: