jump to navigation

Tanel Rõigas “Lühikokkuvõte Maa Föderatsiooni ajaloost” 19.10.2006

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Meenus, et kunagi, kui Eestis veel FidoNeti võrk töötas, oli seal üks echoarea (põhimõtteliselt midagi taolist nagu Useneti newsgroup), EW.DIGEST nimeks, kus ka ulmekaid avaldati. Veel meenus, et lugesin õhina ja vaimustusega Tanel Rõigase aka TvR-i jutte Maa Föderatsioonist ja trükkisin neid lausa välja. Kuna tänaseks on väljatrükid kadunud, tegin väikese otsingu ja leidsin ühe lehe, millel need lood olemas.

Alustasin lugemist sissejuhatavast tekstist, millel pealkirjaks “Lühikokkuvõte Maa Föderatsiooni ajaloost”. Tegelikult on loo täielik pealkiri pikem, aga see pole oluline. Tuleb tunnistada, et see jutt ei tulnud mulle tuttav ette ja samas nagu tuli ka. Kindlasti ei olnud ma seda FidoNet-ist lugenud, küll aga olen lugenud Asimovi “Asumi” sarja, milles kujutatud universumit selles loos järele aimata püüti.

Paraku ei pakkunud kogu see tekst mulle mingisugust lugemiselamust – tegemist on üsna raskesti loetava riviga faktidest ja aastaarvudest. Usun, et need on vajalikud ülejäänud Maa Föderatsiooni sarja lugude tausta mõistmiseks, kuid leian, et kui autor juba Asimovit järele aimama asus, siis oleks ta sarnaselt Asimoviga võinud need infokillud teiste lugude algusesse või vahele pikkida. Aga neid niimoodi iseseisva tekstina esitades sai kokku vaid raam, millel puudub sisu.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: