jump to navigation

Martin Kirk “Terrorist” 27.11.2006

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Tänase päeva üks märksõna on “terrorist”, popid on ka “bush” ja “põõsas”. Mina kirjutan terroristist. Mehest, kes hülgab ühiskonna ja alustab üksinda võitlust kogu ülejäänud maailma vastu, et saavutada oma idealistlik eesmärk. Aga ma ei kirjuta ei Osama bin Ladenist ega ka George W. Bushist. Tutvustan hoopis Martin Kirki ulmelugu “Terrorist”.

Leidsin selle loo oma pahna hulgast, kenasti välja lõigatud ja kausta kleebitud. Niipalju tegin kindlaks, et lugu ilmus ajakirjas “Pioneer”, kuid mis aastal ja millises numbris — ei tea. Ka kirjanik, Martin Kirk, on mulle tundmatu. Eeldatavasti on tegemist eestlasega, sest loo juures puudus vihje tõlkimisele. Ulmekirjanduse BAAS-is ja Eestikeelse ulmekirjanduse bibliograafias selline autor ja lugu samuti puudusid. Minu võimuses oli esimesena nimetatus see viga parandada, küll väikse vassimisega ilmumisaasta osas. Kel täpsemat informatsiooni, andku teada.

Aga loost endast. Tegemist on lühijutuga ning sisust lisaks ülalmainitule vast vaid nii palju, et tegevus toimub “kusagil maailmaruumi otsatuses, mingi galaktika kõige pimedamas nurgas…”. Hmm, algab nagu Star Wars? 😮 Olgu see siis pettumuseks või rõõmuks aga sellega sarnasused piirduvadki ja edasi lugege juba minu ulmelehelt ise.

“Terrorist” on kirja pandud ehk veidi lapsikus või kui soovite, naivistlikus vormis. Meenutab veidi sellist püüdlikku  koolikirjandit. Samas on sisu kurb ja mõtlemapanev. Kokkuvõtteks soovitan ma seda lugu kindlasti lugeda, sest kui ei midagi muud, siis vast veidi mõtteainet peaks see jutt siiski pakkuma.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: