jump to navigation

Martin Kirk “Terrorist” 27.11.2006

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Tänase päeva üks märksõna on “terrorist”, popid on ka “bush” ja “põõsas”. Mina kirjutan terroristist. Mehest, kes hülgab ühiskonna ja alustab üksinda võitlust kogu ülejäänud maailma vastu, et saavutada oma idealistlik eesmärk. Aga ma ei kirjuta ei Osama bin Ladenist ega ka George W. Bushist. Tutvustan hoopis Martin Kirki ulmelugu “Terrorist”.

Leidsin selle loo oma pahna hulgast, kenasti välja lõigatud ja kausta kleebitud. Niipalju tegin kindlaks, et lugu ilmus ajakirjas “Pioneer”, kuid mis aastal ja millises numbris — ei tea. Ka kirjanik, Martin Kirk, on mulle tundmatu. Eeldatavasti on tegemist eestlasega, sest loo juures puudus vihje tõlkimisele. Ulmekirjanduse BAAS-is ja Eestikeelse ulmekirjanduse bibliograafias selline autor ja lugu samuti puudusid. Minu võimuses oli esimesena nimetatus see viga parandada, küll väikse vassimisega ilmumisaasta osas. Kel täpsemat informatsiooni, andku teada.

Aga loost endast. Tegemist on lühijutuga ning sisust lisaks ülalmainitule vast vaid nii palju, et tegevus toimub “kusagil maailmaruumi otsatuses, mingi galaktika kõige pimedamas nurgas…”. Hmm, algab nagu Star Wars? 😮 Olgu see siis pettumuseks või rõõmuks aga sellega sarnasused piirduvadki ja edasi lugege juba minu ulmelehelt ise.

“Terrorist” on kirja pandud ehk veidi lapsikus või kui soovite, naivistlikus vormis. Meenutab veidi sellist püüdlikku  koolikirjandit. Samas on sisu kurb ja mõtlemapanev. Kokkuvõtteks soovitan ma seda lugu kindlasti lugeda, sest kui ei midagi muud, siis vast veidi mõtteainet peaks see jutt siiski pakkuma.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: