jump to navigation

Kim Newman “Übermensch!” 02.12.2006

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Heiki Raudla illustratsioonÜbermensch — see ei ole mitte Hitleri unistus üliinimesest vaid Superman 30-ndate Saksamaal! 😀 Umbes niimoodi võib iseloomustada Kim Newmani lühijutu “Übermensch!” ideed. Jutt eesti keeles kogumikus “Aphra”.  Pikem ülevaade sisust tõlkija Arvi Nikkarevilt Ulmekirjanduse BAAS-is.

Lugesin seda lugu pidevalt kerge muigega suunurgas — nagu ikka neid alternatiivajaloo lugusid. Päris huvitavad paralleelid: Spandau vanglas istub Rudolf Hessi asemel Curt Kessler aka Übermensch aka Superman; natse jahtivas peategelases, Avram Blumenthalis tundsin ära natsikütt Simon Wiesenthali; aatompommi asemel leiutatakse hoopis K-pomm ehk krüptoniitpomm superkangelase alistamiseks. Ja nii edasi samas vaimus. Kahjuks puudus kogu jutul minu jaoks point niisiis eriliselt ma seda lugu ei hinda. Nendele, kes aga kursis nii Kolmanda Reichi ajalooga kui ka Supermani koomiksite ja filmidega, võib see lugu isegi maiuspalaks olla.

Kuna kaks esimest lugu antoloogiast “Aphra” pole suuremad asjad olnud, siis viskan nüüd selle mõneks ajaks nurka ning loen sõbra soovitusel hoopis “Sinist pekki”.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: