jump to navigation

Kim Newman “Übermensch!” 02.12.2006

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Heiki Raudla illustratsioonÜbermensch — see ei ole mitte Hitleri unistus üliinimesest vaid Superman 30-ndate Saksamaal! 😀 Umbes niimoodi võib iseloomustada Kim Newmani lühijutu “Übermensch!” ideed. Jutt eesti keeles kogumikus “Aphra”.  Pikem ülevaade sisust tõlkija Arvi Nikkarevilt Ulmekirjanduse BAAS-is.

Lugesin seda lugu pidevalt kerge muigega suunurgas — nagu ikka neid alternatiivajaloo lugusid. Päris huvitavad paralleelid: Spandau vanglas istub Rudolf Hessi asemel Curt Kessler aka Übermensch aka Superman; natse jahtivas peategelases, Avram Blumenthalis tundsin ära natsikütt Simon Wiesenthali; aatompommi asemel leiutatakse hoopis K-pomm ehk krüptoniitpomm superkangelase alistamiseks. Ja nii edasi samas vaimus. Kahjuks puudus kogu jutul minu jaoks point niisiis eriliselt ma seda lugu ei hinda. Nendele, kes aga kursis nii Kolmanda Reichi ajalooga kui ka Supermani koomiksite ja filmidega, võib see lugu isegi maiuspalaks olla.

Kuna kaks esimest lugu antoloogiast “Aphra” pole suuremad asjad olnud, siis viskan nüüd selle mõneks ajaks nurka ning loen sõbra soovitusel hoopis “Sinist pekki”.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: