jump to navigation

MänGuru jätkab! 27.12.2006

Posted by mr.Costello in Isiklik, Mängud.
trackback

Mänguru Costello (aasta siis oli 95)

Oma kodulehte (taas)looma asudes lubasin, et juttu tuleb ka arvutimängudest. Sellise lubaduse andsin ka sellepärast kuna mulle tundus, et täitmist vajab nišš Eesti blogosfääris: praegu kirjutavad sellel teemal regulaarselt vaid [digi] ja Pronto.

Nüüd saingi lisaks ulmelehele valmis oma mängulehe, millele riputasin esialgu ühe seltskonna poolt 1995.-1996. aastal kirjutatud arvutimängude arvustused. Peatselt kirjutan ka lisa — MänGuru jätkab!

Sellest, miks me toona neid lugusid kirjutasime, on juttu MänGuru pealehel. Lisaksin vaid nii palju, et täna, 10 aastat hiljem, on üsna naljakas neid lugusid lugeda: saab päris hea ülevaate tolleaegsest riistvarast ning mängude väljanägemisest. Näiteks on enamus mänge testitud 486-te peal, helikaartitest olid kasutusel tänaseks ajalooks muutunud AdLib ja Gravis Ultrasound, graafikakaartidel oli 2MB mälu, kiire CD-ROM oli 2x jne jne. 😆 Või kes nimetaks tänapäeval 640×480 graafikat heaks? Või peaks normaalseks, et mängu salvestamiseks on eraldi .bat failid. Btw, vean kihla, et paljud selle sissekande lugejad ei saanud praegu üldse pihta, millest jutt. 😉

Lisaks otsisin ka netist, millega toonased tuttavad mängurid ja MänGuru jaoks jutte kirjutanud tegelased tänasel päeval tegelevad. Rõõm oli leida, et mehed ei saa kunagi suureks — nagu minagi, mängivad paljud neist endiselt. 😛

Minu endine kolleeg Remo Suurkivi alias bigg käib endiselt võrgupidudel ja lausa korraldusmeeskonnas. Tõsi, toona vaimustus ta meil spordimängudest, nüüd tundub, et mängib kaarte — Magic the Gathering on maagiline sõna.

Valdek Laur alias Valts on kirjutamisele truuks jäänud: leidsin, et ta kirjutab Arvutimaailmale artikleid, tõsi mitte arvutimängudest, kuid vähemalt nende tarbimisega seotud riistvarast ja tulevikusuundadest. Mängudest paistab ta eelistavat drägonit või millega muidu seletada lausa treeneriametit. Veel leidsin, et ta on seotud ka arvutikunstiga, täpsemalt Eesti demoscene communityga. Igatahes osaleb ta nende üritustel.

Minu hea sõber Veikko Danilas alias Veiks mängib endise hooga seiklusmänge ja rollikaid, samuti peab ülal seda tüüpi mängudes “kinni” jäänutele abi andvat populaarset saiti The Spoiler Centre.

Kahjuks ei leidnud, millega tegelevad MänGuru jaoks samuti kaastöid kirjutanud Hugo T. Kaasik ja Tõnis Malbe alias Ti-eM. Kes teavad, andku kommentaarides märku.

Advertisements

Kommentaarid»

1. Vabarnamees - 28.12.2006

Tänan selle väikese nostalgiahetke eest, süda läks soojaks noorusest tuttavate nimede silmamisel. Mis puutub mänguteemalisse blogosfääri, siis siin ka vahel kirjutatakse midagi – [sokaikan].

2. Vabarnamees - 28.12.2006

Ahjaa, ennist unustasin. Valdek on treeneriks kendo-kursustel, millel AD&D-ga on pigem lõtv kui tihe side.

3. valts - 29.10.2008

hei,
sai loetud seda vahvat kokkuvõtet 🙂 vahest ikka meenutan ise kah heldimusega fido-aegu 🙂 mis puutub minu kendoharrastusse, siis treeneriametit pidasin ma üsna vähest aega lõuna-eestis huvilistele algtõdesid õpetades. ise pole ma kaugeltki veel sellel tasemel, et tõsisemalt trenni anda.
paar artiklit sai arvutimaailma kirjutatud jah, kuid viimasel ajal nii kiire olnud, et pole nagu jõudnudki midagi suurt kirja panna.
Hugo muidu elab tänapäeval Luxemburgis ja teenib leiba tõlgina. Aasta alguses sai isaks 🙂 jõudu kõigile igatahes!


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: