jump to navigation

Tanel Rõigas “Varanduseotsija labidas” 11.01.2007

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

TvR-i alias Tanel Rõigase “Varanduseotsija labidas” on lugu tema Maa Föderatsiooni sarjast. Erinevalt minu poolt eelnevalt arvutatud lugudest, mille leidsin netist Mardi kirjanduse lehelt, on “Varanduseotsija labidas” ilmunud ka perioodikas. Tõsi küll, samuti vaid netiperioodikas, elektroonilises ulmeajakirjas “Algernon”.

Lugu algab Maa Föderatsiooni vastu sõdiva Sõltumatu Föderatsiooni planetaarse vastupanukeskuse tehnilise kirjeldusega, jätkub sama tehnilise lahingu kirjeldusega ning lõppeb sellega, kuidas vapralt võidelnud piloot saab ülesande toimetada planeedi rahaliste ressursside kapsel liitlasplaneedile, et võitlus saaks jätkuvalt finantseeritud. Paraku pole piloot see, kellena Sõltumatu Föderatsioon teda tundis ning kapslist saab piltlikult öeldes varanduseotsija labidas…

Seal jääb ka lugu pooleli. Jah, just nimelt pooleli, sest jutu eessõnas on öeldud, et tegemist on avalooga jutustusele “Tinasõdurid”, mis omakorda haakub ka minu poolt varem arvustatud jutuga “Ülesanne”.

Seega pole “Varanduseotsija labidas” rangelt võttes eraldi loetav. Mulle see lugu siiski meeldis ja seda eelkõige arvustustes kirutud detailsete tehniliste (science-fiction!) kirjelduste pärast. Autor kirjeldab väga suure detailsusega planeedi ainsa linna kaitsemehhanismide toimimist: automaat- ja manuaaltulejuhtimissüsteemide loogikat; Torni, kus kogu kola paikneb, ründe- ja kaitsetaktikat jne jne. Väga usutav. 😎 Mul tekkisid juttu lugedes igal juhul liikuvad pildid silme ette ja see on näitaja! Okei, mul on suur kujutlusvõime ka. :mrgreen:

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: