jump to navigation

Suzy McKee Charnas “Tissid” 29.01.2007

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Heiki Raudla illustratsioonUlmeantoloogia “Aphra” on jaotatud kahte osasse: lummavad maailmad ja ulmeline armastus. Millegipärast on aga nii juhtunud, et sellesse teise poolde on sattunud rohkem õuduslugusid kui science fiction‘it. 😦 Suzy McKee Charnase “Tissid” on järjekordne õudukas. 😐

Lugu räägib sellest, kuidas murdeas tüdrukut koolis kiusatakse, kuidas tal algab esimene menstruaaltsükkel ning kuidas ta samal ajal avastab endas ebaloomuliku võime — võime muutuda libahundiks. Ja nagu arvata oligi, maksab tüdruk lõpuks libahundina oma kiusajatele kätte.

Kõik see meenutas mulle kohutaval kombel Stephen Kingi “Carrie” süžeed. Ja tuleb tunnistada, et “Carrie” meeldis mulle enam. Ja just selle pärast, mille eest mõned arvustajad Ulmekirjanduse BAAS-is “Carriet” kõige enam materdatud on — ääretult negatiivsete tegelaskujude, verdtarretavalt naturalistliku brutaalsuse ja noore tütarlapse kannatuste realistliku kirjeldamise pärast. 😈 Suzy McKee Charnase “Tissides” jäi kõik see väga lahjaks ning lugu ei haaranud seetõttu kaasa.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: