jump to navigation

Suzy McKee Charnas “Tissid” 29.01.2007

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Heiki Raudla illustratsioonUlmeantoloogia “Aphra” on jaotatud kahte osasse: lummavad maailmad ja ulmeline armastus. Millegipärast on aga nii juhtunud, et sellesse teise poolde on sattunud rohkem õuduslugusid kui science fiction’it. 😦 Suzy McKee Charnase “Tissid” on järjekordne õudukas. 😐

Lugu räägib sellest, kuidas murdeas tüdrukut koolis kiusatakse, kuidas tal algab esimene menstruaaltsükkel ning kuidas ta samal ajal avastab endas ebaloomuliku võime — võime muutuda libahundiks. Ja nagu arvata oligi, maksab tüdruk lõpuks libahundina oma kiusajatele kätte.

Kõik see meenutas mulle kohutaval kombel Stephen Kingi “Carrie” süžeed. Ja tuleb tunnistada, et “Carrie” meeldis mulle enam. Ja just selle pärast, mille eest mõned arvustajad Ulmekirjanduse BAAS-is “Carriet” kõige enam materdatud on — ääretult negatiivsete tegelaskujude, verdtarretavalt naturalistliku brutaalsuse ja noore tütarlapse kannatuste realistliku kirjeldamise pärast. 😈 Suzy McKee Charnase “Tissides” jäi kõik see väga lahjaks ning lugu ei haaranud seetõttu kaasa.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: