jump to navigation

Wõrokas “Ajamasin” 15.03.2007

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Minu eelmise arvustuse kommentaarides soovitas Offf mul lugeda Wõroka pseudonüümi all avaldatud juttu “Ajamasin”. Viskasin viidatud “Algernoni” lingile pilgu peale ning leidsin meeldivalt lühikese jutukese, mida tõesti tasub lugeda.

“Ajamasin” on lugu sellest, kuidas ühel tegelasel läheb puskariaparaat katki ning ta suundub turule uut otsima, kuid ostab hoopis… jah, pole raske arvata — ajamasina. Aga loomulikult ikka selleks, et puskarit ajada. 😆 Mille arvelt, lugege ise.

“Algernoni” ja Ulmekirjanduse BAAS-i arvustustes heidetakse sellele jutule ette följetoni formaati ning ulmekaugsust. Mina nii ei arva. Minu meelest on tegemist täiesti tasemel looga, kus on sees nii ulmeline element kui ka väike filosoofiline mõtisklus väärtuste teemal. Ja muidugi ka huumorit. Läheksin koguni nii kaugele, et võrdleksin seda lugu minu poolt sisseskännitud Arthur C. Clarke’i jutuga “Viimnepäev”. Jah, loomulikult pole jutt samast klassist, kuid sarnasused on olemas. Ja “Viimnepäev” oli minu meelest väga hea lugu.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: