jump to navigation

Wõrokas “Ajamasin” 15.03.2007

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Minu eelmise arvustuse kommentaarides soovitas Offf mul lugeda Wõroka pseudonüümi all avaldatud juttu “Ajamasin”. Viskasin viidatud “Algernoni” lingile pilgu peale ning leidsin meeldivalt lühikese jutukese, mida tõesti tasub lugeda.

“Ajamasin” on lugu sellest, kuidas ühel tegelasel läheb puskariaparaat katki ning ta suundub turule uut otsima, kuid ostab hoopis… jah, pole raske arvata — ajamasina. Aga loomulikult ikka selleks, et puskarit ajada. 😆 Mille arvelt, lugege ise.

“Algernoni” ja Ulmekirjanduse BAAS-i arvustustes heidetakse sellele jutule ette följetoni formaati ning ulmekaugsust. Mina nii ei arva. Minu meelest on tegemist täiesti tasemel looga, kus on sees nii ulmeline element kui ka väike filosoofiline mõtisklus väärtuste teemal. Ja muidugi ka huumorit. Läheksin koguni nii kaugele, et võrdleksin seda lugu minu poolt sisseskännitud Arthur C. Clarke’i jutuga “Viimnepäev”. Jah, loomulikult pole jutt samast klassist, kuid sarnasused on olemas. Ja “Viimnepäev” oli minu meelest väga hea lugu.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: