jump to navigation

Maureen F. McHugh “Lincolni rong” 27.10.2007

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Heiki Raudla illustratsioon

Järjekordse jutukese antoloogiast “Pilet utoopiasse” võib lisada minu poolt kunagi Punase Hanrahani jaoks koostatud eestikeelse alternatiivajaloo nimekirja.

Maureen F. McHugh’i lugu “Lincolni rong” räägib USA kodusõjast, kuid selles valguses, et mis oleks saanud, kui Lincoln oleks atendaadis ellu jäänud.

Kirjaniku maalitud pilt sellest, mis oleks läinud teisiti, on üsna kole: Lincolnist saanuks märtrioreooliga autoritaarne isevalitseja, kelle otsuseid ei julge keegi kahtluse alla seada. Ja otsused olnuks samuti koledad — küüditada kõik lõunaosariiklastest orjapidajad Oklahoma indiaaniterritooriumile surema. 😮

Ühesõnaga, tegemist on minu meelest päris omapärase alternatiivajaloolise stsenaariumiga, mistõttu minu hinnang jutule on hea, hoolimata sellest, et kirjeldused kipuvad vahepeal venima.

Absoluutselt ei saa ma aga aru Kristjan Sanderi kriitikast ❓ Ulmekirjanduse BAAS-is, kus ta süüdistab antoloogia “Pilet utoopiasse” koostajat Arvi Nikkarevi selles, et ta lisas selle jutu antoloogiasse poliitkorrektsuse pärast. Huh? 😕

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: