jump to navigation

Inglisild leitud 12.01.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Inglisild, mis muu

Käisime Sirjega reedel Tartus peol ja laupäeva hommikul peale ärkamist ning hotellist lahkumist otsustasime geopeituda. Tartu kesklinna on nimelt päris palju aardeid peidetud, mis mul kõik siiamaani leidmata olid.

Enne, kui läksime Inglisilla aaret otsima, põikasime läbi ka raekoja platsilt, et kuulata kellalööke — see on vajalik ühe mõistatusaarde leidmiseks. Paraku ei saanud me keskpäevaste kellalöökide järgi sotti, mitu korda peaks see kell 16.00 ja 18.00 lööma (ei ole 4 ja 6, tartukad on imelikud). 🙄 Pärast leidsin netis surfates küll vastuse, aga see selleks, eks ma otsin teine kord.

Põnev oli see, et pärast selgus geopeituse lehelt, et olime kellalööke kuulates vahele jäänud geopeitur Joonasele, kes sealsamas suudlevate tudengite kõrval samanimelist veebikaamera aaret jahtis. Kui meil oleks see leidmata, siis oleksime samuti saanud leiu ära vormistada, sest jäime ka pildile. :mrgreen: Aga kuna Joonas meiega juttu ei teinud, siis jäi ka teolt tabamise aarde kordusleidmine vormistamata ning suundusime edasi Inglisilla poole.

Auto pargitud, ronisin ülilibedate matkasaabastega ( ❓ ❗ ) GPS-i poolt näidatud nullpunkti ehk siis silla keskele. Kuna mul selle aarde kohta mingeid vihjeid polnud, siis vaatasin nõutult ringi ja ronisin sama targalt alla, autotee keskel asuvasse nulli. Kuna seal samuti sobivad peidukad puudusid, siis oletasin, et ju see aare kusagil silla all peidus on ja nii asusingi end küünte ja hammastega kinni hoides sillaalust läbi kammima — tulemusteta. Kuna mul muid ideid enam polnud, siis võtsin telefoni ja surfasin üle GPRS-i Internetti, et vihjeid lugeda. Sain teada, et Joonas oli üleeelmisel päeval selle aarde leidnud, järelikult kadumaminekut ei saanud mu mitteleidmisele süüks panna. Lisaks sain eelmiste leidjate logidest mõningaid, kuigi üsna kaudseid vihjeid sellest, kus see aare ikkagi peidus on ning asusin uuesti otsima — möödakäijate kiuste, kes mind juba kahtlustavalt seirasid. 😆 Paraku ei tulnud tulemust ka siis ning olin juba loobumas, kui üks mõttevälgatus veel pähe tuli — ja seal ta oligi! 🙂 Kokku kulus leidmiseks oma 40 minutit, mis on päris palju. Samas võin nüüd öelda, et olen Inglisillaga väga põhjalikult tutvunud. 😉

Aare oli natuke märg, sest Joonas polnud karbikaant korralikult sulgenud. 😦 Õnneks oli logiraamat siiski tänu minigrip kilekotile täitsa kuiv ning ülejäänud sisu kuivatas Sirje pabersalvrätte kasutades ära. Aardest ei võtnud ma miskit peale Soomest teele pandud geomündi (sellest, mis on geomündid ja muud aaretes rändavad vidinad, kirjutan kunagi hiljem).

Edasi suundusime Musumäele.

Advertisements

Kommentaarid»

1. Musumägi leitud « Mister Costello — kangelane - 17.01.2008

[…] Inglisilla aarde leidmist läksime vaid 300 meetrit eemal asuvat Musumäe aaret otsima. Kuna ma enam ei viitsinud pikalt […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: