jump to navigation

Kõige väiksem leitud 19.01.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Kareda Villismägi

Tänase koleda ilmaga käisime otsimas järjekordset asukohata geopeituse aaret. Just see on täpne aarde tüüp. Kui ennist kirjutasin Loomariigi juures, et tegemist on virtuaalse aardega, siis luiskasin. 😳 Jah, mõlema aardetüübi puhul puudub aardekarp, kuid kui virtuaalne aare eeldab kuhugi konkreetsetele koordinaatidele kohaleminemist ja seal millegi tegemist või otsimist, siis asukohata aarde võib leida vastavalt tingimustele erinevatest kohtadest.

Kõige väiksem aare loetakse leituks, kui leiad ja külastad midagi, mis on Eesti kõige väiksem. Päris lahe idee, sest tõepoolest me teame ju alati just neid kõige suuremaid, pikemaid, sügavamaid, aga mitte väiksemaid, lühemaid, madalamaid.

Päris raske oli midagi originaalset leida, aga Google abiga sai see siiski tehtud ja nii külastasime me täna Kareda Vilismäge (või Villismäge), mis on Kareda ja Esna küla arendukavas aastateks 2004-2010 ära märgitud kui Eesti kõige väiksem ajalooline kaitseehitis. Teisi seda fakti kinnitavaid allikaid ma küll ei leidnud, aga usume siis seda toredat legendi. Igatahes oli see “mägi” küll väga pisike. 🙂

Lisaks otsisime üles veel ühe asukohata aarde esimese poole, aga sellest pikemalt siis, kui ka teine pool leitud ning aarde tingimused täidetud.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: