jump to navigation

Kõige väiksem leitud 19.01.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Kareda Villismägi

Tänase koleda ilmaga käisime otsimas järjekordset asukohata geopeituse aaret. Just see on täpne aarde tüüp. Kui ennist kirjutasin Loomariigi juures, et tegemist on virtuaalse aardega, siis luiskasin. 😳 Jah, mõlema aardetüübi puhul puudub aardekarp, kuid kui virtuaalne aare eeldab kuhugi konkreetsetele koordinaatidele kohaleminemist ja seal millegi tegemist või otsimist, siis asukohata aarde võib leida vastavalt tingimustele erinevatest kohtadest.

Kõige väiksem aare loetakse leituks, kui leiad ja külastad midagi, mis on Eesti kõige väiksem. Päris lahe idee, sest tõepoolest me teame ju alati just neid kõige suuremaid, pikemaid, sügavamaid, aga mitte väiksemaid, lühemaid, madalamaid.

Päris raske oli midagi originaalset leida, aga Google abiga sai see siiski tehtud ja nii külastasime me täna Kareda Vilismäge (või Villismäge), mis on Kareda ja Esna küla arendukavas aastateks 2004-2010 ära märgitud kui Eesti kõige väiksem ajalooline kaitseehitis. Teisi seda fakti kinnitavaid allikaid ma küll ei leidnud, aga usume siis seda toredat legendi. Igatahes oli see “mägi” küll väga pisike. 🙂

Lisaks otsisime üles veel ühe asukohata aarde esimese poole, aga sellest pikemalt siis, kui ka teine pool leitud ning aarde tingimused täidetud.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: