jump to navigation

Raketiteooria peidetud 10.02.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Geopeitust mängides aeg lendab!

Nädalavahetusel hoidsin end tagasi ja ei otsinud geopeituse aardeid. Selle asemel otsustasin hoopis ise geopeiturite kommuunile kasulik olla ning ühe aarde peita.

Kunagi, kui geopeituse mängimist alustasin, pidasin plaani, et peidan iga kümne leitud aarde kohta ise ühe. Algul nii ka tegin, kuid mingil hetkel sain aru, et sellisel “plaanimajandusel” puudub mõte — aare tuleb peita ikka siis, kui leiad mõne toreda koha, mida tahad teistelegi näidata või tekib geniaalne idee mõneks seikluslikuks mõistatuseks.

Nii võingi julgelt öelda, et Raketiteooria aarde idee küpses mu peas mitte kuid vaid lausa aastaid, enne kui just sellisel kujul realiseerus. Kõik algas sellest, et sirvisin millalgi aardeideede saamiseks Kultuurimälestiste riiklikku registrit ning leidsin, et on olemas selline mälestiste liik nagu tehnikamälestised. Selle kriteeriumi järgi päringut tehes avastasin oma üllatuseks, et Harjumaal Rae vallas asub… rakett! 😯 Ja mitte tavaline, vaid lausa tiibrakett! 😛 Leidsin, et see juba on midagi, mida tuleks kindlasti kaasgeopeituritele tutvustada. Samas aga avastasin edasi uurides, et rakett asub Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi kinnisel territooriumil. 😐 Põhimõtteliselt poleks sellest ju midagi, aga üldjuhul peidetakse geopeituse aarded ikkagi avalikesse kohtadesse, kuhu pääsemise eest ei pea piletiraha maksma. Ja kui peidetakse eraterritooriumile, siis kooskõlastatakse see omanikuga. Ühesõnaga, palju takistusi, millest lõppeks oluliseimaks sai see, et ma lihtsalt ei viitsinud sinna muuseumisse kohapeale olukorraga tutvuma minna. 🙂

Mõne aja pärast sattsid mulle näppu paar raamatut (mille pealkirju ma siin arusaadavatel põhjustel ei avalda 😉 ), kust leidsin sadade kaupa toredaid loogikaülesandeid. Üks sõnamäng tundus nii lahe, et tekkis jällegi idee see aardega siduda. Aga millisega ja kuidas konkreetselt, selleni ei jõudnud.

Kokku panin need kaks ideed selle peale, kui geopeiturite slängis hakkas üha enam kõlama väljend “raketiteooria”, mis tähistab kõiksugu võimatuid ideid selle kohta, kuhu aare võiks peidetud olla. Et siis miks mitte ühendada üks loogikaülesanne “mida pole lootust lahendada” 😆 rakettidega.

Seepeale käisime Sirjega ühel pühapäeval muuseumis ära, vaatasime raketi üle, puhusime omanikuga törtsu juttu ja pidasime aru. Siis kasutasin Google otsingut, vaatasin kaarti, kordasin otsingut, vaatasin jälle kaarti, mõtlesin paar nädalat, kuidas ülesannet tekkinud ideega sobitada ning läksin aaret peitma. Nii lihtne oligi. 😉

Tegelikult mitte, sest geopeituse lehele aaret üles pannes põrkasin dilemma otsa, kuidas kolleegidele võimalikult vähe vihjeid andes neile siiski kõik vajalik ära öelda 😕 . Esialgu sai üles kirjeldus, mis Lagedi muuseumi tiibraketiga ei haakunud. Vaid algkoordinaadid osutasid Lagedile. Kuigi see esimestele leidjatele takistuseks ei saanud, siis foorumis siiski küsiti, miks koordinaadid suvalisse kohta näitavad. Seepeale otsustasin aardekirjeldust veidi täiendada, et kogu minu algse idee mõte välja paistaks. Loodetavasti ei muutunud nüüd raketiteooria lahendamine liiga lihtsaks. 😉

Advertisements

Kommentaarid»

1. john smith - 15.02.2008

Ahsoo… saab siis ka nüüd teada, et kuhu need koordinaadid tegelikult näitavad 🙂

2. mr.Costello - 15.02.2008

Nojah, ma natuke kiirustasin selle aarde ülespanemisega ja ju mul polnud sel päeval vaimu peal, et kõik seosed korralikult välja tuua.

Aga sul ju ametlikult leidmata, kust sa tead üldse, mis kuhu näitab? 😆

3. john smith - 15.02.2008

Eeskujulik kodutöö ning efektiivne (vastu)luuretegevus 😉

Ning kirjeldust oleks võinud siiski käepäraste vahenditega ümberpaigutuse teel pisut kirvemaks muuta 😛 kuigi jah, siis oleks ilmselt ehk pisut kauem (esma)leidmised aega võtnud.

4. duke - 15.02.2008

Ma ei osanud oletatagi, et algkoordinaadid ka kuidagi raketiga seotud on 🙂

5. Ove - 15.02.2008

Ma ei ole veel aaret otsimas käinud kuid koordinaadid on mul välja arvutatud ja kui need just mööda ei ole, siis arvan, et lisaselgitus pigem võib segadusse ajada.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: