jump to navigation

Mägironija aare leitud 01.03.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Eesti “mägi” ja Rooma geomünt

Nädalavahetuse geopeitumist alustasime aarde juurest, mida otsisin esmakordselt siis, kui mul veel GPS-i polnud, pea kolm aastat tagasi. Tookord kasutasin vaid Maa-ameti aerofotot, kuid kuna lähimad orientiirid on alles ca 80 meetri kaugusel, siis jäi leidmata. Ka olin tookord liialt kinni aarde nimes ega arvestanud sellega, et geopeiturid peidavad aardeid üldjuhul ikkagi suhteliselt lihtsasti ligipääsetavasse kohtadesse.

Täna käis Mägironija aarde leidmine lihtsalt — sisuliselt oli vaja vaid kohale jalutada ning kohas, kus GPS näitas kauguseks 0 meetrit veidi ringi vaadata ning aare oma peidukast välja võtta.

Aardekarpi oli aegade algusest 😉 päris palju kraami kogunenud. Siiski ei läinud mul vaja ei jalakreemi ega Zorro märki. 🙂 Nii tegingi EVEJ — Ei Võtnud, Ei Jätnud.

Tegelikult ühe asja võtsin — geomündi. Aga selles mõttes oli ikkagi EVEJ, et neid aardest aardesse rändajaid ei võeta ja ei jäeta mitte endale, vaid aidatakse edasi. Näiteks see konkreetne münt on oma teed Itaaliasse alustanud USA-st, Lõuna-Dakotast. Eestisse on see jõudnud läbi Luksemburgi ja Soome. Kust ma tean? Google Earthist vaatasin. 🙂

Omalt poolt katsun seda münti niimoodi edasi aidata, et ilmselt viin selle lähiajal Lätisse. Ikka rohkem lõunamaa, kui Eesti. 🙂

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: