jump to navigation

Mägironija aare leitud 01.03.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Eesti “mägi” ja Rooma geomünt

Nädalavahetuse geopeitumist alustasime aarde juurest, mida otsisin esmakordselt siis, kui mul veel GPS-i polnud, pea kolm aastat tagasi. Tookord kasutasin vaid Maa-ameti aerofotot, kuid kuna lähimad orientiirid on alles ca 80 meetri kaugusel, siis jäi leidmata. Ka olin tookord liialt kinni aarde nimes ega arvestanud sellega, et geopeiturid peidavad aardeid üldjuhul ikkagi suhteliselt lihtsasti ligipääsetavasse kohtadesse.

Täna käis Mägironija aarde leidmine lihtsalt — sisuliselt oli vaja vaid kohale jalutada ning kohas, kus GPS näitas kauguseks 0 meetrit veidi ringi vaadata ning aare oma peidukast välja võtta.

Aardekarpi oli aegade algusest 😉 päris palju kraami kogunenud. Siiski ei läinud mul vaja ei jalakreemi ega Zorro märki. 🙂 Nii tegingi EVEJ — Ei Võtnud, Ei Jätnud.

Tegelikult ühe asja võtsin — geomündi. Aga selles mõttes oli ikkagi EVEJ, et neid aardest aardesse rändajaid ei võeta ja ei jäeta mitte endale, vaid aidatakse edasi. Näiteks see konkreetne münt on oma teed Itaaliasse alustanud USA-st, Lõuna-Dakotast. Eestisse on see jõudnud läbi Luksemburgi ja Soome. Kust ma tean? Google Earthist vaatasin. 🙂

Omalt poolt katsun seda münti niimoodi edasi aidata, et ilmselt viin selle lähiajal Lätisse. Ikka rohkem lõunamaa, kui Eesti. 🙂

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: