jump to navigation

Ainazhi adventure leitud 18.03.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Ainazhi majakas-mälestusmärk

Esimest korda elus valisin Lätist Eestisse tagasisõitmiseks Ainaži tee — selle, mis linnast läbi läheb. Eks ikka selleks, et geopeituse aaret otsida. Pealegi lubas aarde nimi seiklust.

Ainazhi adventure aare on peidetud kunagise kitsarööpmelise raudtee asukohta. Lisaks sellele on aarde lähedal majakas, mis 1908 aastal merre uppus ja 1986 aastal sealt välja tõsteti ning monunendina taas püsti pandi. Nii, et igati huvitav koht.

GPS juhatas mind otsejoones majaka kõrvale, kus ilmseid peidukaid ei paistnud. Sattusin veidi segadusse, sest vihje ütles, et otsida tuleks sildi seest. Ainuke silt oli aga puust ja asus majaka ümber püstitatud lukustatud aia taga. 😕 Ronisingi korra üle plangu, et seestpoolt lähemalt vaadata, aga tulemusteta. Ja siis taipasin — sign tähendab ju ka märki! Ja kui kunagi oli raudtee, siis on ehk sellest vähemalt märgid järel! Mõeldud-leitud. 🙂

Ja kas oli selles nüüd süüdi Eesti piiri lähedus või pole kõik Läti aarded ühtemoodi nännivaesed, aga selles aardes oli vahetamisväärset küll. Võtsin sellise end ise ümber randme keerava Statoili helkurpaela, mida Materialist just kõige lahedamaks helkuriks kutsus. Asemele jätsin puust veduri, sest see tundus olevat täitsa temaatiline.

Ja sellega meie seekordne, Läti aardetuur lõppeski — Eestis kimasime ühe jutiga Iklast Tallinnasse, vahepeal vaid tankimiseks Pärnus peatudes. Oli väga tore! 🙂 Ja kui kunagi peaks juhtuma, et Eestis saavad kõik geopeituse aarded leitud, siis pole lõunanaabrite juurde eriti pikk tee minna.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: