jump to navigation

Daugava Museum leitud 18.03.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Talve viimases lumesajus Daugava kaldal

Tagasitee Jurmalast Tallinnasse otsustasime valida mitte otse, vaid ringiga läbi Salaspilsi, et vältida Riia ummikuid. Ka andis see võimaluse teepealsete geopeituse aarete otsimiseks.

Peale Daugava hüdroelektrijaama tammist üle sõitmist — väga vinge! — keerasime pruunide siltide järgi tee pealt maha ning jõudsime Daugava muuseumi väravasse. Väravast sisse ma aga ei läinud, vaid sammusin hoopis piki aeda GPS-i noole suunas, et otsida samanimelist aaret.

Alguses tekkis väike kõhklus, et aare võib olla peidetud muuseumi territooriumile (umbes nii nagu Eestis A. Laikmaa aare) ning et ma pean äkki selle kättesaamiseks pileti ostma. Või üle aia ronima. 😳 Aga ei, aia kõrval oli hoopis üks mälestusmärk ja selle juures väikese männi all peitus ka aare.

Kuna sadas laia lund, siis ei tahtnud aarde juures pikalt aega veeta ja panin lihtsalt nime logiraamatusse. Mõtlesin juba karbi tagasi peita, kui märkasin, et aardes on ka üks rännuputuka identifitseerimislipik. Kes ei tea, siis see on umbes samasugune nagu sõduritele kaela riputatakse. Aga tavaliselt käib sellise asja küljes ketiga ka mõni nipsasjake. Kuid sellel rännuputukal see puudus ning seepärast see mu tähelepanu köitiski. Kirjutasin numbri üles, et kodus järele vaadata, mis värk. Kodus selguski, et sellel rännuputukal on halvasti läinud — kuna tema külge oli algselt ühendatud üks ilmselt liiga atraktiivse välimusega Harley mudel, siis oli see nüüd läinud. 😦 Teisalt, identifikaator oli õnneks alles, nii et omanik saab tahtmise ja läti geopeiturite abi korral oma rännuputuka taastada. 🙂

Jätkasime teekonda piiri poole ja otsisime veel mõned aarded. Aga sellest eraldi sissekannetes.

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: