jump to navigation

Teel Valgejärvele leitud 05.04.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Valgejärv

Meie väikese geopeituse ringi lõpuks Valgejärve looduskaitsealal jätsimegi aarde Teel Valgejärvele. Või noh, mis teel ta nii ikka oli, kaardi järgi otsustades lausa järve kaldal.

Lähenesime läänest ja nii kujunes meie “matkaks” vaid kolmsada meetrit. 😳 Järveotsa aarde juurest alustades oleks saanud paar kilomeetrit vantsida. Aga täna ei olnud lihtsalt see ilm ja tuju.

Kuna minu põhimõte geopeitust mängides on “enne töö ja pärast lõbu”, siis otsisingi sel ajal aarde üles, kui teised linnuvaatlustorni ronisid. Kõik oli väga lihtne, sest olin varem endale selgeks teinud, kus see olema peaks. Ja nii saigi täidetud kodus Andrea kaasameelitamiseks antud lubadus, et ei kuluta otsimiseks rohkem kui pool tundi aarde kohta. Huvitav, kas ma saan täna säästetud minutid mõnele teisele päevale üle kanda? 😀

Sellesse aardesse sain lõpuks ära panna Läti sündmusaardelt kaasa toodud rännuputuka, mis oligi juba lubamatult kaua minu käes olnud — hea tava näeb ette, et rändurid pannakse kahe nädala jooksul aaretesse tagasi.

Peale aarde tagasi peitmist käisime ja uudistasime veel, mismoodi näeb välja üle järve ehitatud laudtee. Võimas! 😎 Üldse jäingi ma selle aardega meie tänaselt tuurilt kõige rohkem rahule.

Aga üldkokkuvõttes oli ka kogu matk tervikuna väga lahe. Soovitan soojalt ka mittegeopeituritele ehk mugudele. Koordinaate pole vaja — Valgejärve looduskaitsealale saab nii, et keerate Tallinn-Haapsalu maanteelt Ellamaa juures maha ja sõidate edasi siltide (Valgejärve matkarada vms) järgi. Nautige!

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: