jump to navigation

Võle leitud 24.04.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Hundid söönud?

Kes läheb julgelt vastu ööd karudest ja huntidest kubisevasse metsa? Geopeitur! Eriti, kui ta pole enne aarde logisid lugenud ja ei tea oma kolleegide poolt nähtud metselajatest midagi. 🙂

Võle aardeni viiva teeotsa juurde jõudsin siis, kui päike oli juba madalal puude kohal. Kuna mul puudus vähimgi tahtmine enne pimedat paarikilomeetrine jalgsimatk ette võtta, siis üritasin autoga sõita nii lähedale, kui vähegi võimalik. Mingil hetkel käis kõva kolin ja autost välja hüpates leidsin, et olen põhjaga natuke kive üles kündnud. Aga ei midagi hullu. Siiski üritasin edasi ettevaatlikumalt, sest mul on üks kogemus öö veetmisest kännu otsa kinni jäänud autos… 😆 Jõudsin umbes poole kilomeetri kaugusele aardest, kui edasi sõitmine tundus mõttetuna — oleks saanud küll, aga jalakäija kiirusel. Seega viskasin pauna selga ja hakkasin astuma.

Ligikaudu 300 meetri kaugusel aardest, loomade söötmiskoha kõrval, lõppes niikuinii igasugune autoga sõidetav tee ja algas padrik. Rüsasin mööda loomaradu edasi, murdsin läbi võsa, ületasin paar kraavi ja jõudsin kuiva jalaga vana taluasemeni. Jäi täiesti arusaamatuks, kuidas ja millal seal elati, sest mina ei tuvastanud küll ühtegi normaalsemat lähenemisteed. Aga võib-olla oli süüdi ka tihenev hämarik.

Aarde leidmine ei olnud õnneks raske, sest GPS näitas täpselt ja peidukas oli loogiline. Müts maha aga aarde peitja ees, sest ta peitis selle aarde ilma elektroonilise abimeheta. 😯 Ausalt öeldes ma ei tea, kuidas ta seda tegi, sest mina ei tuvastanud Maa-ameti aerofotolt küll ühtegi pidepunkti, mille järgi asukohta kindlaks määrata. Omal ajal, kui ma samuti ilma GPS-ita aardeid otsisin, oleksin selle seetõttu kindlalt vahele jätnud.

Tagasi läksin enam-vähem sama teed pidi. Metselajaid ei kohanud, ainult linnud siristasid pimeduses.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: