jump to navigation

Nabeka leitud 26.04.2008

Posted by mr.Costello in Geopeitus.
trackback

Kaks rändurit tagasiteel

Olen juba nii palju kordi kirjutanud, kuidas geopeituse käigus leiab Eestis kauneid kohti, et see võib tunduda tüütu kordamisena. Aga see on nii, ma ei saa sinna midagi teha! 🙂 Kogesime seda jälle kord, kui otsisime Nabeka aaret, mis asub Lohusalus.

Ausalt öeldes pole ma seda aaret varem otsida julgenud, sest olin logidest lugenud, et kohati on vesi üle põlve ja külma ilmaga ei pruugi see teab mis meeldiv kogemus olla. Aga sellise sooja kevadilmaga nagu praegu olin valmis riski võtma.

Kohapeale saamine oli natuke probleemne, sest tundus, et kogu poolsaar on eraomanikele maha müüdud ning avalikke teid polegi. 😦 Ignoreerisimegi lõpuks üht telliskivi ja silti “eratee” ning sõitsime nii kaugele kui andis. Ja isegi sealt jäi veel kilomeetri jagu aardeni. Siiski polnud sellest midagi, sest ilm oli tõeliselt ilus ning mis siis viga mööda kallasrada aarde poole astuda! 🙂

Esimene vaade, mis aaret peitvale saarekesele (või praeguse ilmaga poolsaarekesele) avanes, oli jalustrabav — nagu väike metsane küngas keset merd! Ilus! 😎 Ja mööda kitsast maariba lähemale astudes läks pilt aina ilusamaks.

Aarde leidmine polnud probleem, sest peidukas oli lihtne ja koordinaadid täpsed. Vahetasime nänni ja hakkasime piknikku pidama. Saiad kõhus, haaras mind motoorne rahutus (muutun looduses alati üliaktiivseks, püstitan telki, teen lõket, vaaritan süüa jne) ning peagi utsitasin ka teisi saarel ringi vaatama. Leidime nõukogudeaegse piirivalve vahiputka ja natuke kaasaegseid pandipakendeid. Aga üldiselt oli saareke kena ja lagastamata, tõenäoliselt sellepärast, et autoga ligipääs on raske. Nii et erateedes võib ka midagi positiivset leida. 🙂

Tagasiteel viskasime lutsu, tegime pilte ja tundsime end üldse mõnusalt. Oli tore matk!

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: