jump to navigation

Urmas Alas “Kaunis Kannibaalia” 23.03.2009

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

SAARA'91

Urmas Alase teksti “Kaunis Kannibaalia” lugesin ma esmakordselt 1992 aasta veebruarikuu “Põhjanaelast” ning ka praegu vanu ajakirju sirvides sealtsamast. Kuna jutt on hiljem ilmunud “Eesti ulme antoloogias”, siis seda sisse skännima ning oma ulmelehele riputama ma ei hakka.

Loo sisust nii palju, et tegevus toimub ühel ookeaniplaneedil, kuhu saadetakse salapäraselt kadunud kolonistide jälgi otsima Galaktika Hõlveameti uurija. Õige peatselt peale ekvatoriaalsele saarteribale maabumist ilmutavad ennast kummalised tegelased ja olevused: eriagendi eksnaine Katrin ja miski elukas Ööloom. Peale mõningat action’it selgub, et nende nähtuste põhjustajaks on planeet või õigemini saared — need on nimelt elusad.

Pean tunnistama, et kuigi olen seda juttu vähemalt kaks korda lugenud, siis ega sisu mul meeles polnud. Hoolimata sellest, et jutus on laene sellistest meistriteostest nagu Stanislaw Lemi “Solaris” ja Robert Sheckley “Tont nr. 5”, jääb Urmas Alase ulmelugu keskpärase koolikirjandi tasemele. Kõlbulik koos hommikukohviga alla neelata, kuid ei mingit sügavamat sisu.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: