jump to navigation

Urmas Alas “Kaunis Kannibaalia” 23.03.2009

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

SAARA'91

Urmas Alase teksti “Kaunis Kannibaalia” lugesin ma esmakordselt 1992 aasta veebruarikuu “Põhjanaelast” ning ka praegu vanu ajakirju sirvides sealtsamast. Kuna jutt on hiljem ilmunud “Eesti ulme antoloogias”, siis seda sisse skännima ning oma ulmelehele riputama ma ei hakka.

Loo sisust nii palju, et tegevus toimub ühel ookeaniplaneedil, kuhu saadetakse salapäraselt kadunud kolonistide jälgi otsima Galaktika Hõlveameti uurija. Õige peatselt peale ekvatoriaalsele saarteribale maabumist ilmutavad ennast kummalised tegelased ja olevused: eriagendi eksnaine Katrin ja miski elukas Ööloom. Peale mõningat action‘it selgub, et nende nähtuste põhjustajaks on planeet või õigemini saared — need on nimelt elusad.

Pean tunnistama, et kuigi olen seda juttu vähemalt kaks korda lugenud, siis ega sisu mul meeles polnud. Hoolimata sellest, et jutus on laene sellistest meistriteostest nagu Stanislaw Lemi “Solaris” ja Robert Sheckley “Tont nr. 5”, jääb Urmas Alase ulmelugu keskpärase koolikirjandi tasemele. Kõlbulik koos hommikukohviga alla neelata, kuid ei mingit sügavamat sisu.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: