jump to navigation

Poul Anderson “Ajasarve hüüd” 22.04.2009

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Homo Aquaticus

Poul Andersoni jutt “Ajasarve hüüd” kogumikus “Taevarahvas: Poul Andersoni parimad jutud” käsitleb natuke üht, tibake teist ja näpuotsaga kolmandat teemat.

Aga kõigepealt sisust. Mingid kosmoserändurid peatuvad tagasiteel ekspeditsioonilt Galaktika keskmesse ühel ookeaniplaneedil ning leiavad sealt eest kunagise Maa koloonia varemed. Kuhu kolonistid kadusid, jääb esialgu ebaselgeks… kuni luurerühma ründavad vee-elukatest metslased.

Tagasi alguse juurde. Teemad, millel autor peatub, on: valguse kiirusel rändamise probleemid, homo sapiens’i võimalik areng ning lõpuks kättemaksu ja andestamise igavene dilemma.

Tjah. Miskipärast ei olnud ükski teemakäsitlus paeluv ega mõtlemisainet pakkuv. Pigem tundus kogu lugu mulle kergelt ebausutav. Igatahes kahtlesin pikalt, kas panna sellele mittemidagiütlevale jutule BAAS-is hindeks “kolm” või “neli”. Kuid mingi seletamatu miski seal siiski on, nii et jäi “neli”. Kuigi pika miinusega.

Advertisements

Kommentaarid»

1. Ove - 27.04.2009

Oleks võinud pigem kolme panna 😛
Tegelased tuletasid meelde kosmose-mustlasi, kes rändasid paigast paika ning paarikesi moodustati eri laevadelt päris isikute vahel – kui neid teisi laevi muidugi leida oli.
Olukord, kus neid Maalt välja kihutati oli äärmiselt kahtlane ka kuigi “Ahvide planeedi” -stiilis tähelennud tundusid põnevad, jäi minu arust siiski midagi rohkem puudu, kui seal oli.

2. Poul Anderson | Stalkerid - 12.06.2013

[…] Jõesaar, A. Poul Anderson “Ajasarve hüüd” // https://mrcostello.wordpress.com/2009/04/22/poul-anderson-ajasarve-huud/ […]


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: