jump to navigation

e-Eesti mull 23.03.2011

Posted by mr.Costello in Isiklik.
trackback

Spordimeditsiini Sihtasutus on ehe näide sellest, kuidas Eesti e-asi on üks suur mull! Tahtsin lapsele noorsportlase tervisetõendi saamiseks vastuvõtule aega registreerida: ei saa, sest ajad olevat kuni aprilli lõpuni kinni ja “süsteem” võimaldavat maisse vastuvõtuaegu registreerida alles 1. aprillil! No mida kuradit?! 👿

Aga olgu, vaese registratuuritöötaja läbisõimamisest ristküsitlemisest polnud tõesti kasu, sest ega tema seda süsteemi välja mõelnud. Üritasin siis selle asutuse kodulehe kaudu avaldust esitada ja oi seda rõõmu, kui pikk kiri peale “saada” nupu vajutamist ära kadus ning vastuseks kuvati lubava nimega URL-il http://www.sportmed.ee/Kiri-on-edastatud meeliülendav teade:

Vabandus, aga soovitud lehte ei leitud!
Palun kontrollige kas URL aadress teie brauseris on korrektne!

Õnneks olen save early, save often mantrat piisavalt korranud, et teadsin midagi sellist juba oodata ja kopisin enne saatmist kogu teksti puhvrisse. Pärast oli hea kiri e-maili pasteda, kuigi ega aadress admin@sportmed.ee suurt lootust anna, et see ka kohale jõuab…

Nagu i-le täpi, paneb kogu loole paneb mõnusa punkti veel fakt, et oma kodulehe avalehel kireb see asutus rõõmsat uudist uuest kodulehest…

Edasi e-Eesti, e-e-e-e…daaaa….siii….!

Advertisements

Kommentaarid»

1. mr.Costello - 23.03.2011

Admini e-maili aadress siiski vastas. Et mõlemad arvamused oleksid esindatud, toon saadud kirja siinkohal ka täies mahus ära:

From: Merju Mahmastol
Date: 2011/3/23
Subject: RE: järelpärimine

Tere!

Äärmiselt kahju, et meie asutuse registreerimiskord Teile pahameelt tekitab, kuid meil on selline kord juba aastaid toiminud ning siiamaani väga edukalt. Kuna arstide mai töögraafikud selguvad märtsi lõpuks, siis ongi võimalik alates 1.aprillist hakata maisse registreerima ning nii ka järgnevatel kuudel. Meile on ka selgeks saanud, et pikemalt ette registreerimine tekitab palju aegade unustamist patsientide poolt.

Loomulikult on viimaste kuude esimesed päevad olnud ka meie asutuse jaoks pingelised, kuid kuna me teenindame ka tippsportlasi ning Audentese Spordikooli õpilasi ja kuna meie pikaajalised patsiendid on antud korraga harjunud, siis peame sellega oma töö planeerimisel arvestama ning asutusel pole plaanis registreerimiskorda muuta.

Varasematel aastatel pole meil sellega suuri probleeme olnud ning praegune olukord (mis on kestnud kolm kuud) on tekkinud tänu Jalgpalliliidu vastuvõetud otsusele, kes oma alaliidu sportlasi ilma tõendita võistlema ei luba. Suur tung jalgpallurite poolt on meie järjekorrad väga pikaks muutnud ning kahjuks ei pääsegi paljud tahtjad meie juurde. Eelmisel aastal samal ajal oli võimalik terviseuuringule tulla ka järgneval päeval, järjekorda polnud. Loodame, et suve alguseks on olukord normaliseerunud.

Lugupidamisega,
Merju Mahmastol
Spordimeditsiini SA

Jään siiski oma seisukoha juurde, et süsteem on idiootlik ning vabandused stiilis “see on kogu aeg nii olnud” ning tekkinud olukorra eest vastutuse kellegi teise kaela veeretamine heidavad lisaks eelnevale veel ka varju selle asutuse teeninduskultuurile.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: