jump to navigation

Herbert W. Franke “Vaatemäng” 30.05.2012

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Romaanidele vahelduseks otsustasin läbi lugeda ühe jutukogumiku, mis juba eelmisest suvest saadik mu raamaturiiulil järge ootab. Tegemist on väikekirjastuse Skarabeus 2011 aasta ulmekogumikuga “Nekromanteion”, mille kaante vahele on koondatud saksa, soome ja itaalia ulmeautorite jutud.

Kogumiku avalugu, “Vaatemäng” on austria ulmekirjanikult Herbert W. Frankelt — kaasaegselt saksa autorilt, keda peetakse saksakeelse ulme esinumbriks.

Lugu räägib meile tuleviku Maal peetavatest uut tüüpi gladiaatorivõitlustest, kus kergelt relvastatud inimesed võitlevad elu ja surma peale maaväliste koletistega. Jutu peategelaseks on mees nimega Alf Fisher, kelle elu unistuseks on saada gladiaatoriks. Olgu öeldud, et jutu käigus tema unistus ka täitub, kuid kas ja kellele lugu õnnelikult lõppeb, jäägu juba lugeja avastada.

Lugu on klassikaline 1960-aastate ulme kogu oma ilus: selline kerge lugemine, samas ka väikese hoiatusmekiga. Kui see oleks mu lapsepõlves “Pioneeris” ilmunud, oleksin seda kindlasti kaiffinud. Kuid nüüd ootan väga heast ulmest veidi enamat, kui vaid võõrapäraste elukate kirjeldusi ja võitlusstseene. Ka lõpplahendus oli aimatav ning puänt polnud midagi erilist — selle eest punkt maha. Kuid kokkuvõttes läks Ulmekirjanduse Baasi kirja siiski tubli “neli”.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: