jump to navigation

Herbert W. Franke “Vaatemäng” 30.05.2012

Posted by mr.Costello in Ulme.
Tags:
trackback

Romaanidele vahelduseks otsustasin läbi lugeda ühe jutukogumiku, mis juba eelmisest suvest saadik mu raamaturiiulil järge ootab. Tegemist on väikekirjastuse Skarabeus 2011 aasta ulmekogumikuga “Nekromanteion”, mille kaante vahele on koondatud saksa, soome ja itaalia ulmeautorite jutud.

Kogumiku avalugu, “Vaatemäng” on austria ulmekirjanikult Herbert W. Frankelt — kaasaegselt saksa autorilt, keda peetakse saksakeelse ulme esinumbriks.

Lugu räägib meile tuleviku Maal peetavatest uut tüüpi gladiaatorivõitlustest, kus kergelt relvastatud inimesed võitlevad elu ja surma peale maaväliste koletistega. Jutu peategelaseks on mees nimega Alf Fisher, kelle elu unistuseks on saada gladiaatoriks. Olgu öeldud, et jutu käigus tema unistus ka täitub, kuid kas ja kellele lugu õnnelikult lõppeb, jäägu juba lugeja avastada.

Lugu on klassikaline 1960-aastate ulme kogu oma ilus: selline kerge lugemine, samas ka väikese hoiatusmekiga. Kui see oleks mu lapsepõlves “Pioneeris” ilmunud, oleksin seda kindlasti kaiffinud. Kuid nüüd ootan väga heast ulmest veidi enamat, kui vaid võõrapäraste elukate kirjeldusi ja võitlusstseene. Ka lõpplahendus oli aimatav ning puänt polnud midagi erilist — selle eest punkt maha. Kuid kokkuvõttes läks Ulmekirjanduse Baasi kirja siiski tubli “neli”.

Advertisements

Kommentaarid»

No comments yet — be the first.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: