jump to navigation

Esimese geopeituseaasta parimad aarded

Periood: 30. aprill 2005-29. aprill 2006
Leidmisi: 94 (66%)
Mitteleidmisi: 48 (34%)

TOP10

 1. Ohusilla aare
  Tüüp: Tavaline aare
  Leitud: 07.05.2005

  See aareleid jääb mulle igaveseks meelde, sest otsimine sai ette võetud täiesti “rohelisena” — enne oli mul leitud vaid 5 aaret — ning ilma GPS-ita. Iseenesest pole selles faktis ju midagi erilist, sest ilma GPS-ita otsisin ma kõik esimesed poolsada aaret. Aga Ohusilla asub kauges ja ligipääsmatus kohas keset soid ja rabasid ning aerofoto pole seal kuigi heaks abimeheks.

  Kuid julge hundi rind oli rasvane ja peale kolmetunnist jalgsimatka ning otsimist oli aare mul käes. Olin kirjeldamatult õnnelik, sest ega ma seda leidmist väga tõenäoliseks ei pidanud, eriti arvestades fakti, et eelmisest leidmisest oli möödas üle aasta.

  Ka ilma aardeotsimiseta on see paik vaatamist väärt ning soovitan seda kindlasti kõikidele, kes ihkavad näha puutumatut loodust ja matkata “euromatkaradadele” vahelduseks ka veidi metsikumal maastikul.

 2. Helsingi Dessant 2
  Tüüp: Sündmusaare
  Leitud: 04.09.2005

  Tegemist oli minu esimese osalemisega sündmusaardel, pealegi veel välismaisel. Tõsi, samal suvel toimus geopeiturite Jaanipäev Märdi koduõuel, kuid see ei olnud kusagil ametliku sündmusaardena registreeritud.

  Sündmuse käigus sai otsitud üles 10 aaret Helsingis ja Hyvinkääl, mõned neist eestlase jaoks seninägematu ilme ja teostusega. Muljed ja saadud kogemused olid igati väärtuslikud.

  Ka oli sündmusaare selles mõttes oluline verstapost, et esimene kokkupuude GPS-iga osutus saatuslikuks — gpsitu hakkas GPS-i kasutama.

 3. Kurmrags
  Tüüp: Tavaline aare
  Leitud: 27.07.2005

  See tavaline aare Põhja-Lätis oli minu esimesene aardeleid väljaspool Eestit. Ning eriti uhke olin ma selle üle, et leid sai teoks ilma GPS-ita, kasutada oli vaid raamatupoest ostetud Läti maanteede kaart ning väljatrükk Geocaching.com  lehelt.

  Ainsad tõsisemad takistused aardeleiul olid Via Baltica remont ning lätlaste vastupandamatu tahtmine mereranda privatiseerida.

 4. Mylly
  Tüüp: Multiaare
  Leitud: 04.09.2005

  Kahtlemata oli see aare Helsingi Dessant 2 käigus otsitud Soome aaretest parim, tõeline pärl.

  Meelde jääb see selle poolest, et otsimas sai seda käidud suure kambaga ja lausa kahel korral, esimesel õhtul ignoreerides võõrustaja hoiatust, et aaret saab leida vaid valges. See ei mahtunud meile kuidagi pähe ja nii lahkusimegi aarde esimest punkti peitnud suusahüppemäelt juba pimeduses. Loomulikult tühjade kätega.

  Ka teisel päeval polnud tulemused kuigivõrd paremad, sest Eesti aaretega harjunult tuhnisime ninad samblas, selle asemel, et kõrgemale vaadata ja mitte käsi külge panna. Õnneks oli peitja meiega ja peale seda, kui saime talt abistava vihje, selgus selle aarde tõeline olemus — uskumatult lahe! Soovitan kõigile, kel Soomes Hyvinkää kandis aardeotsimine plaanis.

 5. Hohenhaupt
  Tüüp: Multiaare
  Leitud: 11.09.2005

  Minu kirg otsida tavalistest aaretest keerukamaid, sai lisatoitu just peale selle multiaarde leidmist. Kuigi olin enne selle aarde otsimist juba pea pool aastat geopeitunud, polnud varem tekkinud tahtmist midagi arvutada või ühest punktist peale koordinaatide leidmist veel järgmisesse punkti otsima minna. Paljuski segas ka GPS-i puudumine, sest iga natukese aja tagant kodus arvutist kaarti vaatamas käia on pehmelt öeldes tüütu.

  Kuid peale seda, kui Helsingi Dessandil sai koos teiste geopeituritega natuke raskemaid aareid otsida, soovitas Märt seda kodumaist aaret mul üksi otsida. Ning kuna sündmuseks laenatud GPS oli veel minu kasutuses, tegingi proovi. Ei võtnudki rohkem, kui neli päeva ja kolm kohalkäimist.

 6. AVS-i aare
  Tüüp: Mõistatusaare
  Leitud: 13.08.2005

  Kuigi see aare on mittemidagiütleva nimega (nimetatud peitjate tiimi järgi), asub see väga lahedas kohas: Padise kloostri keldris.

  Minu jaoks tegi aardeleiu meeldejäävaks see, et läksin seda otsima üksi, ilma GPS-ita ja pimedas. Tänu sellele ei leidnud algul kloostritki üles, sest kehva kodutöö tõttu polnud ma loomulikult seda infot aardekirjeldusest lugenud…

  Edasine meenutas juba lapsepõlve, põnev ronimine taskulambi valgel pimedas käigus,  ainsateks helideks vaid minu sammude kaja ning kusagilt kaugelt väljast kostev vihmapahin. Just sellistes tingimustes soovitan ka teistel otsida, kesksuvel päikesepaistelise ilmaga pole muljed kindlasti nii vägevad.

 7. Kadrioru metsades
  Tüüp: Tavaline aare
  Leitud: 12.07.2005

  Selle, tänaseks kadunud, aarde leidmine väärib äramärkimist sellepärast, et tegemist oli minu esimese katsega kirjutada logiteatesse FTF — First To Find ehks siis esmaleid.

  Paraku nii ei läinud, sest kuigi aare avaldati tööpäeva hommikul ja mul oli puhkus, jõuti minust ikka ette. Aga vähemalt sain aardest ühe absoluutselt laheda mänguasja.

 8. Kadrioru kunst & kirjandus
  Tüüp: Multiaare
  Leitud: 25.09.2005

  Arvatavasti oli see minu esimese geopepeituseaasta üks raskemaid leide, sest kätte sain ma ta alles neljandal korral ning sedagi alles lisavihjete abiga.

  Raske õppustel, kerge lahingus — pärast seda pole mind enam eriti morjendanud ka viis korda ühte aaret otsimas käia.

 9. Türkiissinine kuusnurkne päike
  Tüüp: Tavaline aare
  Leitud: 18.08.2005

  Üks nendest aaretest, mille pärast geopeitus mulle meeldib — avastad kohtasid, kuhu sa muidu kunagi ei satuks. Paljud meist valivad Haapsalust Tallinna sõitmiseks vana maantee? Vähesed. Paljud aga täiesti suvalises kohas teelt maha keeravad ja vana raketibaasi uurima lähevad? Vaid geopeiturid.

  Ka nüüd, aastate pärast, on mul meeles kuidas ihuüksi seal kolasin. Tunne oli selline nagu oleks sattunud mõne ulmejutu sisse — maailma, mis on üle elanud mingi katastroofi, mille tagajärel loodus inimkäte poolt ehitatu üle võimust võtab.

 10. Kalamaja
  Tüüp: Mõistatusaare
  Leitud: 24.04.2006Üks esimesi mõistatusaardeid, mida lahendasin vahepunktidesse füüsiliselt kohale minemata, kodus tugitoolis istudes. Kogemused, mis muu.
 11. Aga ka muidu tore aare. Meeles on see soe kevadpäev, kui sai kaherattalistel lõpp-punktis käidud — jällegi koht kodulinnas, kuhu varem polud sattunud.

Advertisements
%d bloggers like this: