jump to navigation

IGOR: The Mad Scientist’s Lament

Igor on lauamäng, täpsemalt kaardimäng, 2 kuni 6 mängijale keskmise mänguajaga kuni 60 minutit. Tegelikkuses aga olen mänginud Igorit ka 8 mängijaga ning mänguajaga tugevalt üle tunni. Seega — reeglid ei ole kivisse raiutud ning vastavalt seltskonna suurusele ja mängijate soovile saab kokku leppida nii pikemaid, kui lühemaid mänge.

Mängus kehastavad mängijad hulle teadlaseid, kes püüavad absurdsetest juppidest ehitada veel absurdsemaid masinaid. Et hullu teadlase imago täielik oleks, siis “abiliseks” on igal teadlasel Igor, kelle tegutsemist määrab täring.

Igor! Mida sa siia laiali laotanud oled?!Mängija eesmärgiks on saada esimesena kokku võiduks vajalik arv (lepitakse mängu alguses kokku) punkte. Punkte annavad valmisehitatud masinad. Masinate ehitamine on iseenesest lihtne — kui mängija saab endale kaardipakist (või mujalt 😀 ) joonise, siis loeb ta jooniselt mitu osa on masina ehitamiseks vaja ning hakkab tükke omavahel kombineerides peedist pesumasinale trumlit ehitama. Vabandust 😳 — purki pandud ajust, fiiberoptilisest kaablist, kahest tuhandest kirjaklambrist ja muust sellisest hüperruumireleed ehitama. 😆 Otse loomulikult üritavad teised mängijad sind selle tegevuse juures igal võimalikul moel segada ning sina neid samamoodi vastu. Vast kõige häirivam on hullu teadlase kombel naermine — teate ju, see kuulus ha-ha-ha-haa-haa-HAA! :mrgreen: — aga kui sellest ei aita, saab kasutada oma Igori abi, lastes tal teise mängija käes olevast kaardipakist või ehitatava leiutise küljest endale juppe varastada. Lisaks saab kasutada action-kaarte või juba valmisehitatud leiutisi.

Millist kaarti mängida? Tean! Ha-ha-ha-haa-haa-HAA!Mängu elemendid, täring ja kaardid, on kujundatud teemale vastavalt — joonised ja tekstid on vaimukad ning pakuvad silmarõõmu selgi ajal, kui parajasti sinu käik pole (kuigi ka sel ajal tuleb valvsalt teiste hullude teadlaste tegutsemist jälgida!). Näiteks üks lõbusamaid masinaid, mida ehitada saab, kannab nimetust “töötav prototüüp”. Kuna masina tegevust kirjeldav väli on tühi, siis on algaja mängija tüüpiline küsimus: “aga mida see teeb?”. “Elementaarne, dr Watson… vabandust, dr Frankenstein,” vastab kogenum mängija, “see TÖÖTAB!” 😆

Hamster rattas ühendatuna fiiberoptilise kaabliga paneb liikuma paartuhat kirjaklambrit, mis omakorda…Igor ongi üks äraütlemata lõbus mäng, mis sobib suurepäraselt kergeks ajaviiteks. Kuigi mulle isiklikult meeldivad veidi keerulisemad (ja intelligentsemad 😉 ) lauamängud, siis ei ütle ma hea seltskonna ettepanekust “teha üks Igor”, tõenäoliselt ära. Samas, kui õhku jääb väikegi võimalus, et keegi on ära räägitav mõne strateegia- või seiklusmängu mängimiseks, siis kasutan iga kell selle võimaluse ära ning mängin parem Igori asemel “Riski”. 🙂

Kokkuvõttes on Igor siiski täiesti üle keskmise mäng ning seda arvavad peale minu veel 90 BoardGameGeek’i kasutajat, kes on andnud Igorile keskmiseks hindeks 5,5 punkti maksimaalsest 10-st.

Otse loomulikult (õigemini kahjuks 😥 ) ei müüda Igorit Eestis. Ning väidetavalt on see mäng ka piiri taga tootmisest maas. Siiski leiab BoardGameGeek’ist üsna mitu kasutajat, kes oma Igori ära müüa soovivad, niiet hea tahtmise korral saab selle endale maksimaalselt paarikümne dollari eest soetada.


 Plussid:

Miinused:


mr.Costello aka Andreas Jõesaar
Copyright © MänGuru 2007

Advertisements

Kommentaarid

1. IGOR: The Mad Scientist’s Lament « Vǿlundi sepikoda - 03.03.2010

[…] Kaardimängust on varem jõudnud kirjutada nii Higgins kui ka Costello. […]


Sorry comments are closed for this entry

%d bloggers like this: