jump to navigation

The Psychotron

Juba aastaid on püütud luua seadet, mis võimaldaks juhtida inimeste mõttetegevust. Sellega tegelesid eriti innukat USA ja Nõukogude Liidu helgeimad pead. Venemaa on astunud selles vallas eriti suuri samme ja on loonud “Psychotron”-i töötava prototüübi. Suure saladuskatte all õnnestub CIA-l osta projekt koos ühe juhtiva vene teadlasega. Venemaalt tagasi pöörduva lennukiga juhtub paraku “õnnetus” ning kõik reisijad hukkuvad: välja arvatud üks CIA agent ja eelnimetatud vene teadlane. CIA boss teeb sulle, kes sa oled “parimaist parim”, ülesandeks seda lugu lähemalt uurida.

Nii algab Meriti “interaktiivne film”, kus seiklevad CIA agendid, USA president ja maffiategelased. Kuna tegemist on põhiliselt .avi formaadis filmilõikudel põhineva produktiga, siis töötab ta üsnagi edukalt suvalise konfiguratsiooniga arvutil, mis on võimeline piisavalt kiirelt filmi näitama. Määravaks faktoriks nauditava mänguelamuse saamiseks on selle mängu puhul mitte kasutatava arvuti protsessori vaid hoopis video kiirus. Meeldiva lisandina leidub CD-l ka programmike, mis võimaldab testida masina multimeediaomadusi (CD-ROM, video, helikaart). Filmilõike on võimalik vaadata kas täisekraanil või siis aknas mis hõlmab alla neljandiku ekraanist.

Filmitud osa on küllaltki hästi teostatud, kaamera liikumine vastab hästi hetkemeeleolule. Ei sihita vaid tuimalt näitlejat nagu nii mõneski muus mängus, vaid vaateväli liigub dünaamiliselt, luues vajaliku tunnetuse. Näitlejateks olevat väidetavalt professionaalseid näitlejaid ja kuigi esineb tugevaid ülemängimisi (mis on ilmselt taotluslikud), tuleb enamik näitlejaid oma osadega hästi toime. Eriti meeleolukas on täissuitsetatud baaris mafioosodega pokkeri mängimise õhkkond. Silma torkas ka vähemalt üks planeerimisviga — nimelt on võimalik ühelt tegelaselt kell käe pealt ära osta aga sellele järgnevates videolõikudes on tal kell jällegi käel tagasi. Ehk on tegu eriti osava taskuvargaga? 🙂

Muusika on teostatud küllaltki hästi kuigi mitte eriti meeldejäävalt. Taustamuusikat saab soovi korral videolõikude ajaks maha keerata.

Filmitud või renderdatud? Vahet pole, kui piisavalt väikselt vaadata!Graafiliselt jaguneb vaatepilt põhiliselt kaheks: videolõigud ja 3D renderdatud toad. Video on piisavalt hea kvaliteediga kui seda väikses aknas vaadata, kuid pilt läheb küllaltki teraliseks kui seda full-screen režiimis esitada. 3D renderdused on teostatud primitiivselt ja ilma eriliste detailideta. Ruumid tunduvad sürrealistlikult ebareaalsetena oma tühjuses.

Ootamatuks lisandiks sellist tüüpi mängu juures on võimalus mängida mitmekesi. Mängijad kuulavad vaheldumisi tunnistajaid üle ja saavad vastavalt väljapigistatud infole punkte, mida siis on võimalik omavahel võrrelda. Samas — suuremate punktide saamine sõltub pahatihti rohkem õnnest kui taibukusest.

Ülekuulajaks on bossTunnistajate ülekuulamine toimub sellisel viisil, et tuleb valida pildi kõrval pakutud valikutest sobiv tekst. Erinevaid variatisoone on meeldivalt palju ja sihile võib jõuda kasutades erinevat dialoogiteekonda. Lisaks vestlusele inimestega pakutakse veel ruumide läbiotsimist asitõendite leidmise eesmärgil ja pokkeri mängimist maffiaperekonna liikmetega. Kuigi tõele au andes: ega see kaardimäng eriti vestlusest erine. Asitõendite otsimiseks tuleb kõik toad läbi jalutada ja otsida punkte, kus kursor oma kuju muudab. Sellele punktile vajutades on siis võimalik kuulda mingit helisalvestust, leida mõni kood või siis mõni muu asitõend. Mängu lõpuosas esitab CIA boss kümmekond küsimust, et veenduda kas agent on ikka kõigest toimunust õigesti aru saanud.

Psychotron ei kujuta endast eriti keerulist ülesannet ka kogenematule mängijale ja teda on võimalik küllaltki kiiresti läbi toksida. Küll aga pakub erinevate dialoogivariantide uurimine võimaluse seda mängu mitugi korda läbi mängida. Kokkuvõtteks võiks öelda, et see produkt on liiga primitiivse ülesehitusega, et teda tõsise seiklusmänguna käsitleda.


Plussid:

Miinused:

Testitud: 486DX4/100 MHz, 16MB RAM, 4x-CD-ROM, PCI video


Veiks aka Veikko Danilas
Copyright © MänGuru 1995-1996

Advertisements
%d bloggers like this: